Димитар Трајков го потпиша својот прв професионален договор со Академија Пандев

Димитар Трајков го потпиша својот прв професионален договор. Димитар е роден 2004-та година, игра на позицијата напаѓач и е еден од играчите кои Академија Пандев ги смета за носители на сениорскиот тим во иднина.

По потпишувањето на договорот Трајков заминува на шестмесечна позајмица во струмичкиот второлигаш Беласица кој се бори за експесен кам бек во елитата.

Comments are closed.