Беласица со минимален триумф кај Кит Го во Пехчево

Беласица во рамки на 12. коло од Втората фудбалска лига – Исток забележа минимален триумф од 0:1 над Кит Го во Пехчево. Стрелец на единствениот погодок во Пехчево беше Зоран Митевски во 82. минута.

Беласица и понатаму останува четврта на табелата со 23 бодови и негатива од пет бодови во однос на лидерот Слога од Виница. Во следното коло струмичките фудбалери на домашен терен ќе играат против Кожуф од Гевгелија.

Comments are closed.