Две лица нападнале малолетник во угостителски објект во Струмица

На 10.10.2021 во 17.30 часот Р.В.(46) од с.Моноспитово, струмичко, пријавил дека околу 00.30 часот во угостителски објект во Струмица неговиот малолетен син бил физички нападнат од две лица на возраст помеѓу 25 и 30 години. Се работи на расчистување на случајот.

Comments are closed.