ФОТО: Тиверија го совлада Малеш во контролен натпревар

Тиверија одигра контролен натпревар во Струмица против беровски Малеш кој заврши со триумф за домаќинот од 3:2. Гостите на полувреме имаа предност од 0:2, а во вториот дел Тиверија успеа да постигне три гола и да го сврти резултатот за голема победа.

И двата третолигаши поминаа низ успешен циклус на подготовки за новата сезона од Третата лига – Исток.

Comments are closed.