Струмичанец физички нападнат во неговиот дом од неколку лица, со возило го однеле на „Цареви Кули“ каде повторно бил физички нападнат

На 10.09.2021 во 16.30 часот во СВР Струмица, М.Е.(22) од Струмица пријавил дека додека бил во неговиот дом во Струмица заедно со неговото семејство биле физички нападнат од М.Н., Е.Н., М.Н. и уште едно лице, по што пријавителот од пријавените со возило бил однесен на место викано „Цареви Кули“ каде повторно бил физички нападнат од претходно пријавените и уште две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Comments are closed.