Оусман Маронг од Црвена Ѕвезда најново засилување за Академија Пандев

Оусман Маронг од Црвена Ѕвезда најново засилување за Академија Пандев. Гамбиецот денеска потпиша двегодишен договор со струмичкиот прволигаш и во тек е неговата регистрација за право на настап.

Се работи за 22-годишен играч кој подеднакво добро се снаоѓа на позициите офанзивен играч за врска и крилен напаѓач.

Академија Пандев во првото коло од Првата лига одигра 1:1 против Струга Трим Лум на „Благој Истатов“ во вечерен термин со навивачи на трибините.

Comments are closed.