ФОТО: Беласица одигра нерешено со Детонит на првата контролка

Беласица денес го одигра првиот контролен натпревар во подготовките за новата сезона од Втората лига – Исток кој заврши нерешено со резултат од 1:1.

Натпреварот се одигра на Градскиот стадион “Благој Истатов” во Струмица, а следен тест за струмичките фудбалери ќе биде против Осогово под рефлектори од 20:00 часот во недела, исто така на “Благој Истатов”.

Comments are closed.