Академија Пандев од денес се сели во Банско

Академија Пандев ја заврши првата фаза од подготовките во Струмица, па екипата од денес ќе се пресели на бугарско тло во Банско каде ќе ја одработи главната фаза од подготовките.

„Пандевци“ одиграа три контролни натпревари пред заминувањето за Бугарија. Против Работнички со победа од 2:0, пораз од Скопје од 2:0 и реми со Детонит од 1:1.

Предвидено е да се одиграт уште четири контролни натпревари. Инаку, „Пандевци“ во Бугарија треба да останат до 30 јули.

Comments are closed.