Исчезна малолетничка од с. Баница, се препоставува дека е со лице со кого била во љубовна врска

На 16.07.2021 во 06,30 часот во СВР Струмица Л.М.(30) од с.Баница пријавила дека од нејзиниот дом од Гевгелија се оддалечила нејзината ќерка К.М.(14), за која се сомнева дека е со Д.Н. од с.Сарај, со кого била во љубовна врска. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Comments are closed.