Исчезна малолетничка од с. Банско, се препоставува дека е со лице со кого е во љубовна врска

На 03.07.2021 во 20.05 часот во СВР Струмица, Ќ.Б.(33) од с.Банско пријавила дека од дома се оддалечила нејзината ќерка Б.Н.(14), која најверојатно била со Љ.И.(19) од с.Банско, со кого била во љубовна врска. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Comments are closed.