Две физички пресметки во Струмица во текот на изминатата ноќ

На 18.06.2021 во 04.40 часот во СВР Струмица, С.К.(23) од Струмица пријавил дека околу 04.00 часот пред угостителски објект во Струмица тој и Т.С. биле физички нападнати од С.Г. и уште неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 18.06.2021 во 04.40 во СВР Струмица, В.Т.(18) од с.Дабиље пријавил дека пред перална во Струмица бил физички нападнат од Ф.Д.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Comments are closed.