КК Струмица на градско дерби со КК Ролинг 08

Денес во салата „Никола Карев“ во Струмица ќе се одигра кошаркарското градско дерби од Втората лига – Исток меѓу екипите на КК Ролинг 08 и КК Струмица.

АРХИВА: КК Феникс – КК Струмица

Кошаркарите на Струмица после надминувањето на Ковид-19 проблемите, се вратија многу посилни и играат одлично. Вечерва во „Никола Карев“ токму КК Струмица ќе ја има фаворитската улога, па со уште еден победа ќе направат чекор напред во разигрувањето за пласман во Првата кошаркарска лига.

Натпреварот ќе започне во 18:00 часот.

Comments are closed.