Тиверија загуби од Раклиш во Радовиш

Третолигашот Тиверија загуби на гостувањето во Радовиш од екипата на Раклиш со резултат од 2:1, во натпревар од 13. коло од Третата лига – Исток.

АРХИВА

Резултатот беше отворен рано, во 6. минута со гол на Фенов Антонио за водство на домаќинот од 1:0. Пред крајот на првиот дел Митев Бојан постигна гол за 2:0 на полувреме. Во вториот дел Тиверија се обидуваше брзо да се врати во игра и да фати приклучок бодови. Коцевски Александар во 71. минута ги постави конечните 2:1.

Тиверија е на деветтото место на табелата со 13 бодови, додека Раклиш со два помалку е на десеттото место на табелата. Во следното коло Тиверија на домашен терен ќе игра локално дерби со Спартмани од Градско Балдовци, додека Раклиш ќе гостува во Лозово кај Работник Џумајлија.

Comments are closed.