Астрион утре на домашен терен против Голден Арт КЛ7

Ракометарите на струмичкиот суперлигаш Астраион утре на домашен терен ќе се соочат со екипата на Голден Арт КЛ7 во меч од 3. коло од плеј-аутот на Супер лигата.

Во првите два натпревари од плеј-аутот Астраион бележи два порази. Во 1. коло загуби во Струмица од Младост Богданци со 24:30, додека во 2. коло во Кавадарци загуби од Тиквеш со високи 39:25. Младата екипа на Голден Арт КЛ7 во Струмица доаѓа како голем фаворит, а во првите две кола запише две големи победи. Во првото коло славеше над Прилеп со 31:33, додека во второто коло Голден Арт КЛ7 беше подобар од Јуниор Кисела Вода со 37:36.

Дуелот ќе се игра во Спортската сала „Парк“ во Струмица со почеток од 17:00 часот.

Comments are closed.