Познат распоредот за третиот круг од Прва лига: Беласица гостува кај Борец, Академија Пандев кај Работнички

Познат е распоредот за третиот круг од натпреварите за Првата македонска фудбалска лига. Двата стрмички прволигаши стартуваат со гостувања.

Академија Пандев ќе гостува во Скопје каде ќе се соочи со разиграниот Работнички, додека струмичка Беласица ќе гостува во Велес каде со новиот руски тренер ќе се обиде да дојде до победа над Борец и три важни бодови во борбата за опстанок.

Струмичкото градско дерби меѓу Беласица и Академија Пандев ќе се игра на „Благој Истатов“ на 9. мај (недела) со почеток од 17:00 часот.

Целиот распоред за третиот круг на натпревари:

Comments are closed.