Во струмица физички нападнат контролор на паркинг

На 06.03.2021 во 13.00 часот во СВР Струмица, Ф.М.(44) од Струмица пријавил дека околу 12.30 часот додека бил на работа заедно со М.К. како контролори на зонско паркирање во Струмица по претходна расправија бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Comments are closed.