ЖФК Тиверија со убедлива победа на пријателскиот натпревар со ЖФК СЦ Истатов

Женскиот фудбалски клуб Тиверија слободниот викенд го искористи за да одигра пријателски натпревар со екипата на ЖФК СЦ Истатов, кој го доби со убедливи 4:1.

Големата победа на Тиверијанките ја донесоа Јосифова која беше двоен стрелец, а по еден гол постигнаа Димоска и Николовска.

Следен натпревар за ЖФК Тиверија е Куп натпреварот против ЖФК Кочани кој се игра во Среда со почеток од 13:30 часто на Општинското игралиште со вештачка трева „Филип Лазаревски“. На овој натпревар ЖФК Тиверија влегува како апсолутен фаворит.

Comments are closed.