Астраион загуби од Младост кој во Богданци ги носите трите бодови

Ракометарите на струмички Астраион го загубија првиот натпревар од плеј-аутот од Суперлигата, откако на домашен терен загубија со 24:30 од Младост 1977.

Гостинот од Богданци се покажа како подобар ривал во погодел дел од натпреварот, иако струмичките ракометари пружеа отпор сепак немаа сили за изненадување и трите бодови заминуваат во Богданци.

Левото крило Јанковски и десниот бек Наков постигнаа по седум погодоци во екипата на Астраион, додека кај Младост искусниот Караиванов постигна фантастични десет погодоци.

Comments are closed.