Беласица во недела ја чека Струга Трум Лум

Беласица во недела на „Благој Истатов“ во Струмица ја чека екипата на Струга Трим Лум, во натпревар од 20. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Интересен и возбудлив дуел, во кој стружани според формата влегуваат како благи фаворити, но од друга страна, Беласица после победата над Ренова среде Тетов од 2:4 ќе биде дополнително мотивирана за нова победа, нови три бодови, и чекор поблиску до излез од опасната зона.

ФОТО: Струмица Сити

Првиот и единствен меѓусебен дуел се одигра на 18 октомври минатата година, кога Струга Трим Лум со убедливи 3:0 беше далеку подобра од струмичка Беласица.

Натпреварот ќе стартува во 14:00 часот и ќе биде одигран без присуство на публика, согласно мерките и препораките за заштита од Ковид-19.

Comments are closed.