Наковски Волеј загуби од Вардар Жени

Одбојкарките на Наковски Волеј со 0:3 во сетови загубија од лидерот Вардар Жени во првата одбојкарска женска лига.

АРХИВА

АРХИВА

Во првиот сет вардарки покажаа голема доминација и сетот го добија со 10:25, во вториот дел струмичките одбојкарки одиграа подобро, но сепак далеку од можност за изненадување и сетот го загубија со 16:25. Третиот сет заврши со 13:25.

Вардар Жени е лидер на табелата со 30 бодови, додека Наковски Волеј со 16 освоени бодови е на петтото место на табелата.

Comments are closed.