Наковски Волеј го доби дуелот со Универзитет во Тетово

Наковски Волеј одигра одличен натпревар и со 0:3 во сетови славеше на гостувањето кај Универзитет во Тетово.

АРХИВА

АРХИВА

Одлична игра во сите три сетови за струмичките одбојкарки. Првиот сет заврши со 18:25, вториот по подолга игра со 27:29 му припадна на Наковски Волеј, додека третиот заврши со 24:26.

Струмичките одбојкарки имаат освоени 16 бодови и се наоѓаат на петтото место на табелта, додека Универзитет во Тетово е последен со 11 бодови.

Comments are closed.