Македонија Макс против Ускана во Струмица

Одбојкарките на Македонија Макс утре на домашен терен во Струмица ќе се соочат со екипата на Ускана, во рамки на 4. коло од Втората фаза – 2.

АРХИВА

АРХИВА

Гостите на овој дуел кој ќе се игра во „Видео Подгорец“ ќе важат за фаворити. Македонија Макс со 11 освоени бодови е на четвртото место на табелата, додека Македонија Макс е претпоследна со 4 освоени бодови.

Натпреварот ќе стартува во 15:00 часот.

Comments are closed.