Наковски волеј против Универзитет во Тетово

Одбојкарките на Наковски Волеј денес гостуваат во Тетово каде ќе ги одмерат сители со Универзитет во Тетово, во нтпревар од 4. коло од Втората фаза – 1.

Натпреварот ќе се одигра во СС „Млади“ – Универзитет во Тетово и ќе започне во секој момент.

АРХИВА

АРХИВА

Дуелот ќе биде изедначен. Наковски Волеј е на петтото место на табелата со 13 освоени бодови, додека тетовски одбојарки се наоѓаат на последното место на табелата со два бода помалку.

Comments are closed.