КК Струмица денес гостува кај МКК Куманово

Кошаркарите на Струмица денеска гостуваат во Куманово каде ќе го одигра заостанатиот натпревар од 7. коло од Втората кошаркарска лига – Исток против екипата на МКК Куманово.

АРХИВА

АРХИВА

На оваа тешко гостување на струмичани, поради повреда нема да настапат капитенот Маќенаџиев како и младиот Ахтаров.

Натпреварот се игра со почеток од 19:00 часот во салата „Перо Наков“ во Куманово.

Comments are closed.