Џио Струмица против Лирија во 1/4 финале од Купот

Одбојкарите на Џио Струмица денес ќе го одиграат првиот натпревар од 1/4 финалето од Купот на Одбојкарската федерација на Македонија против екипата на Лирија од с. Жеровјане.

Џио Струмица - Универзитет во Тетово 2021-2

Натпреварот ќе се одигра во салата на ОУ „Гоце Делчев“ во Тетово со почеток од 19:30 часот.

За сите љубители на одбојката и фанови на Џио Струмица, натпреварот ќе може да се следи во ЖИВО на официјалната фејсбук страница на Џио Струмица.

Comments are closed.