Џио Струмица утре против Универзитет во Тетово

Одбојкарите на Џио Струмица утре на домашен терен ќе ги одмерат силите со Универзитет во Тетово во рамки на 2. коло од Втората фаза -1 од Првата одбојкарска лига на Македонија.

Џио Струмица - Борец Велес

Џио Струмица ќе ужива во предноста на домешен терен против Универзитет во Тетово кој од претходното гостување во салата „Парк“ замина со брз пораз.

Прв судија на натпреварот ќе биде Христов Јосип, додека за втор судија е делегиран Саздовски Никола. Делегат на натпреварот ќе биде Карановиќ Зоран.

Натпреварот се игра утре со почеток од 16:30 часот во Спортската сала „Парк“ во Струмица. Мечот ќе биде пренесуван во живо на МРТ 3.

Comments are closed.