Академија Пандев ја збриша Плачковица на „генералката“ пред продолжението на ПМФЛ

Академија Пандев денес имаше успешна „генералка“ пред продолжението на Првата македонска фудбалска лига, откако ја збриша радовишка Плачковица со убедливи 5:0 на СЦ „Пандев“ во Струмица.

Академија Пандев - Плачковица, контролка во Струмица

Стрелци на головите за Академија Пандев беа Крстовски, Манев, Шаркоски, Миловановиќ и Радески.

Пролетниот дел од сезоната „пандевци“ предводени од новиот стратег Александар Васоски го стартуваат на домашен терен против Работнички.

Comments are closed.