ЖФК Тиверија подобра од ЖФК Борец на тестот во Струмица

ЖФК Тиверија повторно подобра од ЖФК Борец на контролниот натпревар одигра во Струмица кој заврши со 3:1.

ЖФК Тиверија (екипа) - ЖФК Борец, контролка во Струмица 2021 -1

Николовска за Тиверија беше двоен стрелец, а ЖФК Борец повторно си постигна автогол, како и првата контролка меѓу овие екипи одиграна на Градскиот стадион во Велес.

ЖФК Тиверија ќе се бори за шампионската титула во Првата женска фудбалска лига.

Comments are closed.