ЖФК Тиверија на контролен натпревар со ЖФК Борец

Екипата на ЖФК Тиверија утре ќе одигра нов контролен натпревар со ЖФК Борец од Велес.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Борец, пријателска во Велес

Овие две екипи пред две недели одиграа контролен натпревар на Градскиот стадион во Велес, кој заврши со победа од 1:3 за струмичката екипа. На вториот тест ЖФК Тиверија со 10:0 беше далеку подобра од ЖФК Топ Гол од Битола. Контролката се игра во Струмица на теренот со вештачка трева „Филип Лазаревски“ со почеток во 14:00 часот.

Comments are closed.