Академија Пандев утре на “генералка” со Плачковица

Академија Пандев утре со почеток од 13:00 часот на СЦ “Пандев” во Струмица ќе ја одиграат “генералката” пред продолжението на Правата македонска фудбалска лига закажено за наредниот викенд.

Академија Пандев - тренинг 2021 - 16

Противник на “пандевци” ќе биде второлигашот Плачковица од Радовиш.

Comments are closed.