Струмица Жени со убедлива победа над Македонија Макс за пласман во четвртфиналето од Купот

Одбојкарките на Струмица Жени со 3:0 во сетови беа далеку подобри од Македонија Макс и се пласираа во четвртфиналето од Купот.

Првиот сет беше најтесен и заврши со 25:23, во вториот сет Струмица Жени беше подобра и го доби со 25:17. Во последниот сет одбојкарките на Струмица Жени рутински го добија за 3:0 во сетови.

АРХИВА

АРХИВА

Во четвртфиналетео Струмица Жени ќе игра против екипата на Јанта Волеј Форца.

Термините за четвртфиналето се 10-ти и 17-ти овој месец, а доколку биде нерешено и со идентичен сет-количник, ќе одлучува таканаречен “златен сет” до 15 поени.

 

Comments are closed.