Беласица одигра нерешено на контролниот натпревар со Слога во Виница

Екипите на Слога и Беласица одиграа реми со по еден гол (1:1) на Градскиот стадион во Виница во контролен натпревар од зимските подготовки. Второлигашот Слога одигра одличен натпревар и прв дојде до водство со голот на Иван Митров во првиот дел од натпреварот. Во вториот дел струмичкиот прволигаш со гол на Зоран Ивановски дојде до реми од 1:1.

Слога Виница - Беласица, контролка во Виница

Беласица во сабота во Дојран има „генералка“ со штипска Брегалница пред стартот на пролетниот дел од ПМФЛ. За Слога следен тест ќе биде против Кожуф на Градскиот стадион во Гевгелија.

Comments are closed.