Беласица во среда на контролка со Слога во Виница

Струмичкиот прволигаш Беласица во среда ќе одигра контролен натпревар со второлигашот Слога на Градскиот стадион во Виница.
АРХИВА: Беласица - Тиквеш

АРХИВА: Беласица – Тиквеш

За Беласица ова ќе биде претпоследен контролен натпревар, а „генералката“ ќе биде против штипска Брегалница закажана за во сабота во Дојран. Струмичани пролетната полусезона во ПМФЛ ја отвараат во Тетово каде ќе се соочат со екипата на Ренова.

Comments are closed.