Беласица на контролка против Сремка Митровица

Струмичка Беласица денес ќе одигра контролен натпревар против екипата на Сремка Митровица од Србија.

Андерсон Барбоса Сантос - Беласица

Контролниот натпревар ќе се одигра на стадинот „Дојранско Езеро“ во Дојран, со почеток од 14:00 часот.

Беласица на првиот контролен натпревар во Струмица загуби од Тиквеш со 2:3, потоа запиша победа над Плачковица со 3:0, реми без погодоци со Њу Старс и победа над Кожуф со 0:2.

Comments are closed.