ЖФК Тиверија утре на контролен натпревар против Топ Гол

Фудбалерките на ЖФК Тиверија од Струмица утре ќе го одиграт вториот контролен натпревар против ЖФК Топ Гол од Битола, во рамки на подготовките за пролетната полусезона од Првата женска фудбалска лига.

ЖФК Тиверија - екипа 2021

Натпреварот ќе се игра на теренот со вештачка трева „Филип Лазаревски“ со почеток од 14:00 часот.

Претходно, ЖФК Тиверија одигра контролен натпревар со екипата на ЖФК Борец кој го доби со 1:3 на Градскиот стадион во Велес.

Comments are closed.