Беласица со победа над Кожуф на контролката во Гевгелија, Андерсон ја погоди мрежата на второлигашот!

Струмичкиот прволигаш Беласица со 0:2 беше подобар на контролниот натпревар против второлигашот Кожуф одигран на Градскиот стадион во Гевгелија.

Андерсон Барбоса Сантос - Беласица

Второлигашот си постигна еден автогол, додека другиот гол го постигна новото засилување на струмичани Андерсон Барбоса Сантос.

Беласица претходно загуби од Тиквеш со 2:3, потоа со 3:0 беше подобар од Плачковица, а со третолигашот Њу Старс одигра реми без голови. Кожуф на првиот натпревар одигра нерешено со третолигашот Вардар од Неготино играјќи 2:2.

Comments are closed.