Беласица ремизираше без голови со третолигашот Њу Старс

Струмичка Беласица одигра реми без голови против третолигашот Њу Старс од Скопје  на третиот контролен натпревар во рамки на подготовките за пролетната полусезона од Првата македонска фудбалска лига.

Беласица - Тиквеш 1

Избраниците на Ѓоре Јовановски на првиот контролен натпревар загубија од Тиквеш со 2:3 во Струмица, а на втората контролка беа подобри од второлигашот Плачковица со 3:0, натпревар кој исто така беше одигра во Струмица.

Comments are closed.