ЖФК Тиверија утре го игра првиот контролен натпревар со ЖФК Борец

Женскиот фудбалски клуб Тиверија Струмица утре во рамки на зимските подготовките го игра првиот контролен натпревар со ЖФК Борец од Велес.

ЖФК Тиверија Струмица - подготовки 2021 - 2

Натпреварот се игра со почеток од 12:00 часот и ќе биде одигра на Градскиот стадион во Велес.

Струмичките фудбалери во пролетната полусезона од Првата женска фудбалска лига ќе се борат за прво место и шампионска титула, но борба ќе има и за Куп-титулата.

Comments are closed.