ОФИЦИЈАЛНО: Струмичанецот Костадин Захов останува во Шкендија до 2023 година!

Шкендија официјално го продолжи договорот со искусниот голман Костадин Захов. 33-годишниот чувар на мрежата на тетовци потпиша нов договор од две ипол години, со што струмичанецот останува во екипата во 2023 година.

Костадин Захов - Шкендија

„Среќен сум што ќе продолжам да го носам овој дрес каде што ги постигнав најголеми успеси во мојата кариера. Шкендија ми даде многу, верувам дека вратив на ист начин и продолжувањето на договорот покажува дека сме задоволни од соработката. Се надевам на многу успеси и во иднина“, изјави Захов по потпишувањето на новиот договор со Шкендија.

Струмичанецот во својата кариера има настапувано за Беласица, Вардар, Хоризонт од Турново, Брегалница од Штип, а во Шкендија, Захов пристигна во јануари 2016 година и тој стана еден од клучните играчи на екипата од Тетово. Тој има запишано 176 официјални настапи со Шкендија, од кои 137 во домашното првеството, 9 во Купот и 30 во меѓународни натпреварувања.

Comments are closed.