Голманот Силјановски ја напушти Беласица

Голманот Дејан Силјановски и Беласица спогодбено се разделија пренесува спортскиот портал Спортска Мрежа. 26-годишниот Силјановски во Струмица пристигна од второлигашот Каменица Саса и одигра една полусезона, по што дојде до разделба.

Дејан Силјановски - Беласица

Силјановски ќе бара нов клуб, а во својата кариера покрај Беласица и Каменица Саса има настапувано за Љубоен, Тетекс, Македонија Ѓорче Петров и Локомотива.

Comments are closed.