Ангели го декласираше Ролинг 08

Лидерот Ангели со високи 111:58 го декласираше струмички Ролинг 08 во меч од 9. коло од Втората кошаркарска лига – Исток.

КК Куманово 2 - КК Ролинг 08, 1. коло Втора кошаркарска лига - Исток, во Куманово

Екипата на Ангели важеше за голем и апсолутен фаворит на овој меч и без многу мака ја обезбеди новата победа. Засега без конкуренција останува екипата на Ангели. Седум натпревари, исто толку победи. За 100% им недостасуваат двете неодиграни средби. Но, тимот од Драчево е лидер и без тој „минус“.

Натпреварот меѓу Баскет КАМ и Струмица е одложен.

Comments are closed.