Тиверија ќе презими на деветото место во Третата лига – Исток

Екипата на Тиверија со убедлива победа од 6:3 над Работник Џумајлија од Лозово го заокружи есенскиот дел од сезоната. Струмичкиот третолигаш ќе презими на деветото место на табелата со 10 бодови.

Тиверија - Раклиш, 2. коло ТМФЛ - Исток

Фудбалерите на Тиверија во досегашниот текод сезоната запиша три победи, едно реми и седум порази, при што постигнаа 24 погодоци, а примија 35.

Тиверија пролетниот дел од сезоната ќе го стартува на домашен терен против екипата на Чешиново.

Comments are closed.