Спартмани на тешко гостување во Свети Николе кај Овче Поле

Екипата на Спартмани во недела ја очекува тешко гостување во Свети Николе, каде во меч од 11. коло од Третата лига – Исток ќе ги одмери силите со разиграниот Овче Поле.

Спартмани - екипа 2020-21 1

Домаќините се влезени во победнички ритам, а формата ги фаворизира на дуелот со Спартмани. Гостите од Градско Балдовци имаа успешен старт на сезоната, но како да го загуби темпото и екипата падна на шестото место на табелата.

Натпреварот ќе се игра со почеток од 13:00 часот на Градскиот стадион во Свети Николе, без присуство на публика согласно мерките и препораките за заштита од Ковид-19.

Comments are closed.