Статистика за мечот меѓу Академија Пандев и Шкендија

Академија Пандев денес на СЦ „Пандев“ ќе игра тежок натпревар против лидерот на табелата Шкендија, во меч од 17. коло од Првата лига.

Академија Пандев - Шкендија - 19. коло - ПМФЛ - во Струмица

Овие две екипи имаат одиграно 12 меѓусебни дуели во рамки на ПМФЛ. Академија Пандев има добиено четири дуели, додека тетовска Шкендија шест пати славела над „пандевци“, два натпревари завршиле без победник.

Академија Пандев последен пат славела над Шкендија на 18 октомври минатата година со 0:1, а на домашен терен „пандевци“ последен пат славеле над 10 август 2019 година со минимални 1:0. Последните две меѓусебни пресметки завршиле со победа за тетовци.

Comments are closed.