Про Баскет пресилен за Ролинг

Младиот состав на струмички КК Ролинг претрпе тежок пораз од KK Про Баскет во Кавадарци со 101:67, во меч од 3. коло од Втората кошаркарска лига – Исток. Ролинг се уште нема запишано сезонска победа, со три бодови е на седмо место на табелата, додека екипата на Про Баскет со три бодови е на осмото место, но со меч помалку.

КК Куманово 2 - КК Ролинг 08, 1. коло Втора кошаркарска лига - Исток, во Куманово

Во следното, 4. коло екипата на Ролинг во Струмица ќе биде домаќин на Шкупи, додека Про Баскет ќе гостува во Струмица кај КК Струмица.

Comments are closed.