Реми на дербито меѓу Детонит и Хоризонт Турново

Хоризонт Турново ремизираше без голови на Градскиот стадион во Радовиш со екипата на Детонит, во натпревар од 7. коло од Третата лига – Исток. Неизвесен и одличен натпревар за двете екипи. Турново немаше среќа за реализација, Детонит без својот најдобар играч Асанов се мачеше за погодок.

Раклиш - Хоризонт Турново, 1коло ТМФЛ Истол 20-21

Турново со 10 бодови е на седмото место на табелата, додека Детонит останува на второто место со 16 бодови, два помалку од лидерот Малеш.

Во следното коло Турново ќе гостува во Василево, каде ќе се судри со истоимената екипа, додека Детонит ќе гостува во Струмица каде ќе се соочи со Тиверија.

Comments are closed.