КК Ролинг против КК Про Баскет

Струмички КК Ролинг во недела ќе гостува во Кавадарци, каде ќе ги одмери силите со екипата на КК Про Баскет, во рамки на 3. коло од Втората кошаркарска лига – Исток. Кошаркарките на Ролинг на стартот од новата сезона запишаа два порази, и со два бодови се наоѓаат на седмото место на табелата, додека Про Баскет во 1. коло загуби од Шкупи, додека натпреварот од 2. коло против МКК Куманово не е одигран.

КК Куманово 2 - КК Ролинг 08, 1. коло Втора кошаркарска лига - Исток, во Куманово

Прв судија на натпреварот ќе биде Јанков Р. втор Мелев С. додека за трет судија делегиран е Данев О. Делегат на натпреварот ќе биде Клинчаров Б. Мечот се игра во „Партизан“ во Куманово со почеток од 12:30 часот и истиот ќе биде одигран без публика, поради пандемијата со Ковид-19.

Comments are closed.