КК Струмица гостува во Куманово

Кошаркарите на Струмица во недела ќе гостуваат во Куманово, каде ќе ги одмерат силите со втората екипа на Куманово во рамки на 3. коло од Втората кошаркарска лига – Исток. На стартот од новата сезона КК Струмица бележи два порази, додека Куманово 2 во првото коло славеше над струмички Ролинг 08, додека натперварот од 2. коло со Баскет Кам го нема одиграно бидејќи истиот е одложен.

АРХИВА

АРХИВА

Во однос на табелата, КК Струмица со два бодови е на шестото место на табелата, додека Куманово 2 исто така има два бодови, и е место погоре со натпревар помалку.

Прв судија на натпреварот ќе биде Антовски Б. втор судија Златевски А. додека трет судија Јакимовски Н. За делегат на натпреварот делегиран е Терзовски Д. Мечот се игра во „Перо Наков“ во Куманово со почеток од 13:00 часот и истиот ќе биде одигран без публика, поради пандемијата со Ковид-19.

Comments are closed.