КК Ролинг 08 декласиран од Борец Баскет

Кошаркарките на Ролинг 08 од Струмица претрпеа тежок пораз од Борец Баскет со резултат од 52:104. Гостите од Велес беа пресилни за младите кошаркарки на струмички Ролинг.

КК Куманово 2 - КК Ролинг 08, 1. коло Втора кошаркарска лига - Исток, во Куманово

По две одиграни кола, Борец е на првото место на табелата со 4 бодови, додека Ролинг 08 со два бодови е на седмата позиција на табелата. Во следното коло Ролинг ќе гостува кај екипата на Про Баскет 2019, додека лиерот Борец Баскет ќе биде домаќин на Баскет Кам.

Comments are closed.