Струмица Жени загуби од Работнички во Скопје

Одбојкарките на Струмица Жени загубија со 3:1 во сетови од екипата на Работнички во Скопје, во натпревар од 5. коло од Првата женска одбојкарска лига. Првиот сет го добија домаќините со 25:23, а вториот сет со ист резултат го добија струмичките ракометарки. Третиот сет го доби Работнички со 25:11, а четвртиот со 25:12.Пелистер Волеј - Струмица жени, 3. коло ПЖОЛ

 

Струмица Жени е третта на табеата со 7 бодови, додека Работнички е лидер на табелата со 12 освоени бодови.

Comments are closed.